Mēs turpinām piegādāt zāles cilvēkiem ar cukura diabētu un citām smagām hroniskām slimībām, sargājam mūsu darbinieku veselību un veicam pasākumus, lai atbalstītu ārstus un medmāsas, kas cīnās ar Covid-19.

Pandēmijai mainoties, parādīsies jauni jautājumi un rūpes, un mēs vēlamies, lai jūs būtu informēti par zāļu piegādes jaunumiem, un zāļu lietotāji zinātu, kā ar mums sazināties, lai saņemtu atbildes uz saviem jautājumiem.

Insulīna pildspalvveida injektoru montāžas līnija

Šobrīd mums nav nekādu zāļu piegādes problēmu. Mēs esam labi sagatavojušies šādām situācijām, un mums ir krājumu politika, kas nodrošina ilgtermiņa piegādi.

Tas ir svarīgi, jo mēs nodarbojamies ar dzīvībai svarīgām zālēm, no kurām pacienti visā pasaulē ir atkarīgi katru dienu.

Mēs apzināmies, ka veselības aizsardzības iestādes un aptiekas dara visu iespējamo, lai Covid-19 laikā nodrošinātu dzīvībai svarīgo zāļu pieejamību. Mēs varam Jums apliecināt, ka šobrīd nav problēmas ar mūsu zāļu pieejamību. Turpinot novērot situāciju, ziņosim par jaunumiem.

Sazinies ar mums

Vīrietis valkā aizsargmasku, kas meklē ārā pa logu

Ja Jūs vai kāds, ko Jūs zināt, dzīvo ar cukura diabētu, aptaukošanos vai citu smagu hronisko slimību, nav šaubu, ka Jums var būt bažas. Tā kā daudzi no mums tiek aicināti palikt mājās, ir daudz jautājumu gan par fiziskajām, gan mentālām problēmām.

Mēs vēlamies dalīties ar padomiem un ieteikumiem, kuri varētu būt jums noderīgi.

Diabēts un COVID-19.

Aptaukošanās un COVID-19.

Novo Nordisk laboratorijas tehniķis

Lai aizsargātu mūsu darbinieku veselību un drošību, mēs ievērojam vietējo veselības aizsardzības iestāžu ieteikumus un norādījumus. Dažās valstīs, kur inficēšanās risks joprojām ir augsts, mēs lūdzam darbiniekus strādāt no mājām.

Šo ārkārtas darba apstākļu laikā mēs nodrošinām darbiniekiem iespēju būt aktīviem, strādātu ergonomiski no mājām ar pielāgoties digitālai darba videi.

Mēs veicam pasākumus, lai nodrošinātu, ka darbinieki mūsu ražotnēs ir drošībā un var īstenot ieteikto sociālo distancēšanos darba laikā.

 

Novo Nordisk ar vairākām iniciatīvām atbalsta veselības aizsardzības iestāžu centienus vīrusa skartajās teritorijās, tostarp veic ziedojumus, piedāvā izejvielas roku dezinfekcijas līdzekļu ražošanai un izmanto savas laboratorijas, lai palīdzētu veikt Covid-19 testēšanu.

Mēs ļoti uzmanīgi vērojam globālo situāciju, lai nodrošinātu situācijai atbilstošu rīcību.

Mēs apzināmies, ka veselības aizsardzības iestādes un aptiekas dažās valstīs dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka zāles vienmēr ir pieejamas tiem, kam tās ir vajadzīgas, bet mēs varam jums apliecināt, ka mums pašreiz ir standarta līmeņa krājumi.

Tas nozīmē, ka var būt ierobežojumi zāļu vai ierīču skaitam, ko pacients var iegādāties vienā reizē. Ir svarīgi iegādāties zāles vai ierīces tādā daudzumā kā parasti, lai visiem cilvēkiem ar diabētu un citām hroniskām slimībām būtu pieejamas viņiem svarīgās zāles.

Mēs sazināmies ar partneriem, tostarp veselības aizsardzības iestādēm un aptiekām, lai uzraudzītu to krājumu līmeni.

Situācija nepārtraukti attīstās, bet pašlaik mums nav nekādu piegādes ierobežojumu. Mēs esam labi sagatavojušies šādām situācijām, un mums ir krājumu politika, kas nodrošina ilgtermiņa piegādi. Tas ir svarīgi, jo mūsu zāles katru dienu ir nepieciešamas pacientiem visā pasaulē.

Uzņēmumā Novo Nordisk veicot klīniskos pētījumus, mūsu prioritātes ir pacientu drošība un klīnisko pētījumu integritāte. Mēs turpinām visus jau uzsāktos klīniskos pētījumus, un mēs nesagaidām ievērojamu kavēšanos ar tiem, kas drīzumā tiks pabeigti.

Esošajā situācijā mēs uzturam ciešu kontaktu ar klīnisko pētījumu pētniekiem visā pasaulē un paļaujamies uz viņu lēmumiem apturēt iesaistīšanos jau notiekošos pētījumos un samazināt pacientu apmeklējumus pētījumu centros, lai tie atbilstu ikdienas medicīniskās aprūpes apmeklējumiem.

Novērojam, ka pētījumu apsekošana kļūst arvien sarežģītāka, tāpēc strādājam ar attiecīgajiem pētījumu centriem, pētniekiem un valsts iestādēm, lai rastu labākos risinājumus šajā situācijā. Lai atbildētu uz esošo spriedzi veselības aprūpes sistēmā, jauni pētījumi netiks uzsākti.

Lai aizsargātu mūsu darbinieku veselību un drošību, mēs ievērojam vietējo veselības aizsardzības iestāžu ieteikumus par drošiem darba apstākļiem.

Darbiniekiem, kas joprojām strādā attālināti, mēs nodrošinām atbalstu, lai viņi saglabātu aktivitāti, strādātu ergonomiski no mājām un pielāgotu digitālo darbavietu.

Mēs veicam pasākumus, lai nodrošinātu drošus darba apstākļus mūsu ražotnēs un praksē īstenotu ieteikto sociālo distancēšanos darba laikā. Mēs lūdzam birojā vai ražotnē strādāt tikai tiem darbiniekiem, kuriem Covid-19 netiek uzskatīts par veselības apdraudējumu.

Ja jums ir kādi jautājumi vai bažas par savu zāļu pieejamību Covid-19 pandēmijas laikā, lūdzu, sazinieties ar vietējo biroju savā valstī.

Noklikšķiniet šeit, lai apskatītu mūsu birojus visā pasaulē.

Mēs vērojam, kā globālā Covid-19 pandēmija ietekmē cilvēku dzīvi visā pasaulē, un, lai gan cilvēkiem ar cukura diabētu un/vai aptaukošanos nav lielāka riska saslimt ar Covid-19 nekā iedzīvotājiem kopumā, dažiem cilvēkiem, kas dzīvo ar šīm slimībām un ar tām saistītajām komplikācijām, piemēram, sirds un asinsvadu slimībām, Covid-19 var izraisīt smagākus simptomus un komplikācijas.

Pašlaik nav pierādījumu par paaugstinātu Covid-19 infekcijas risku cilvēkiem ar aptaukošanos. Pierādījumi liecina, ka parastā sezonālā gripa cilvēkiem ar aptaukošanos, kuru ĶMI ≥ 40 kg/m2, rada paaugstinātu nopietnu komplikāciju risku. Slimību kontroles un profilakses centri Amerikas Savienotajās Valstīs un Sabiedrības veselības aģentūra Lielbritānijā ietver cilvēkus ar smagu aptaukošanos (ĶMI ≥ 40 kg/m2) grupā, kurai ir paaugstināts smagu komplikāciju risks saistībā ar Covid-19.

Ja diabēts tiek labi pārvaldīts, smagu saslimšanu risks saistībā ar Covid-19 ir aptuveni tāds pats kā vispārējā populācijā.

Lai turpinātu atbalstīt cilvēkus ar diabētu un aptaukošanos šajā laikā, papildu informāciju un atbalstu var atrast tālāk pacientu atbalsta tīmekļa vietnēs.

https://www.diabeteswhatsnext.com/ and https://www.truthaboutweight.com/

Risks cilvēkiem ar 1. tipa un 2. tipa cukura diabētu ir līdzīgs. Cilvēkiem ar 1. tipa cukura diabētu ir paaugstināts DKA (diabēta ketoacidozes) risks, inficējoties ar vīrusu.

Globālās Covid-19 pandēmijas laikā tiek ietekmēta cilvēku dzīve visā pasaulē, tostarp to cilvēku dzīve, kam ir cukura diabēts. Cilvēkiem ar cukura diabētu jāsagatavo tālāk norādītais.

 • Veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēja kontaktinformācija.
 • Atbilstoši zāļu un piederumu krājumi glikozes līmeņa kontrolei asinīs mājās.
 • Pietiekami daudz vienkāršo ogļhidrātu, piemēram, parastā limonāde, medus, ievārījums, saldumi vai ledenes, lai palīdzētu saglabāt cukura līmeni asinīs, ja pastāv zema cukura līmeņa risks un ir pārāk slims, lai ēstu.
 • Glikagona un ketona stripi sliktas glikēmijas kontroles gadījumam (augsts vai zems glikozes līmenis asinīs).
 • Pacientiem jānovēro arī ārkārtas brīdinājuma zīmes, piemēram: apgrūtināta elpošana vai elpas trūkums.

Ja kādam ar cukura diabētu rodas aizdomas vai parādās Covid-19 simptomi, jāievēro vietējo iestāžu ieteikumi. Dažās valstīs pacientiem ieteicams nekavējoties saņemt medicīnisko palīdzību. Tomēr nav ieteicams doties tieši uz slimnīcu, lai izvairītos no vīrusa izplatīšanas. Ļaujiet medicīnas personālam iepriekš nozīmēt apmeklējumu.

Sazinieties ar slimnīcu/ārstu un sniedziet šādu informāciju:

 • Simptomi
 • Glikozes un ketonu rādījums (ja pieejams)
 • Šķidruma patēriņš

Sekojiet jūsu diabēta aprūpes komandas ieteikumiem par zāļu lietošanu. 

Cilvēki ar cukura diabētu, kas inficējušies ar vīrusu, var novērot glikēmijas kontroles pasliktināšanos slimības laikā. Pacientiem jāievēro “slimības dienu vadlīnijas”, lai uzlabotu cukura diabēta kompensāciju.

Vienmēr ievērojiet vietējo iestāžu ieteikumus. Amerikas Diabēta asociācija (ADA) šiem pacientiem iesaka tālāk norādītos pasākumus.

 • Ievērojiet ārsta (vai diabēta komandas) padomus par cukura diabēta zālēm un glikozes līmeņa asinīs kontroli.
 • Ņemiet vērā hiperglikēmijas pazīmes (piemēram, izdalās vairāk urīna nekā parasti, jo īpaši naktī, lielas slāpes, galvassāpes, nogurums un letarģija).
 • Bieži kontrolējiet glikozes līmeni asinīs gan dienā, gan naktī (parasti ik pēc 2–3 stundām). 
 • Dzeriet, lai izvairītos no dehidratācijas.
 • Ja glikozes līmenis asinīs ir zem 70 mg/dl (3,9 mmol/l) vai zem mērķa diapazona, apēdiet 15 gramus vienkāršo ogļhidrātu, kas ir viegli sagremojami (piemēram, medu, ievārījumu, saldumus, ledenes, sulu vai limonādi). Glikozes līmenis asinīs jāpārbauda pēc 15 minūtēm, lai pārliecinātos par cukura līmeņa celšanos.
 • Ketonu līmenis jāpārbauda, ja glikozes līmenis asinīs ir lielāks par 240 mg/dl (13,3 mmol/l) divas reizes pēc kārtas. Ja ir vidējs vai augsts ketonu līmenis (un ja ir attiecīgi norādījumi maza ketonu līmeņa gadījumā), nekavējoties jākonsultējas ar ārstu.
 • Pārbaudiet pats glikozes līmeni asinīs, lai nodrošinātu CGM sensoru precizitāti, jo dažus ietekmē acetaminofēns.

Mēs apzināmies, ka globālās Covid-19 pandēmijas laikā tiek ietekmēta cilvēku dzīve visā pasaulē, tostarp cilvēkiem ar aptaukošanos.

Nedrīkst pārtraukt ārstēšanos ar zālēm, ko saņem (tostarp AOM), iepriekš nekonsultējoties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju saskaņā ar vietējo veselības aprūpes iestāžu norādījumiem.

Personām ar aptaukošanos būtu jāturpina fiziskās aktivitātes saskaņā ar vietējo veselības iestāžu norādījumiem un jānodrošina sociālā distancēšanās.

Lai saņemtu vispārīgus ieteikumus par fiziskajām aktivitātēm un veselīgu uzturu Covid-19 krīzes laikā, mēs iesakām cilvēkiem ar aptaukošanos sekot norādījumiem, ko sniedz kvalificētas ārstniecības personas un 

Mēs apzināmies, ka globālās Covid-19 pandēmijas laikā tiek ietekmēta cilvēku dzīve visā pasaulē, tostarp cilvēkiem ar aptaukošanos. Cilvēkiem ar aptaukošanos ieteicams ievērot PVO un vietējo iestāžu sniegtos ieteikumus, ja ir aizdomas par Covid-19 simptomiem.

Nedrīkst pārtraukt ārstēšanos ar zālēm, ko saņem (tostarp AOM), iepriekš nekonsultējoties ar veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju saskaņā ar vietējo veselības aprūpes iestāžu norādījumiem.

Mūsu apņemšanās, kas attiecas uz pacientiem un kopienām, kurās darbojamies, paliek nemainīga, un šajā nepieredzētajā laikā mūsu uzmanības centrā ir mūsu darbinieku un pacientu veselības aizsardzība.

Ikvienam ir jāievēro tie paši ieteikumi, ko izdevušas sabiedrības veselības aizsardzības iestādes, lai samazinātu iespēju tikt pakļautam vīrusa iedarbībai, tostarp bieži un rūpīgi vismaz 20 sekundes jāmazgā rokas, jāuztur laba higiēna un jāizvairās no saskares ar cilvēkiem, kuri ir slimi.

Mēs turpinām sniegt atbalstu saviem pacientiem visā pasaulē. Pašlaik mums nav piegādes problēmu, un mums ir standarta krājumu līmenis. Mēs esam labi sagatavojušies šādām situācijām, un mums ir krājumu politika, kas nodrošina ilgtermiņa piegādi. Tas ir svarīgi, jo mēs nodarbojamies ar dzīvībai svarīgām zālēm, no kurām pacienti visā pasaulē ir atkarīgi katru dienu.

Tā kā globālā situācija attīstās, mēs koncentrējamies uz to, lai mūsu pacientiem nodrošinātu piekļuvi viņiem nepieciešamajām zālēm. Novo Nordisk ir uzņēmies atbildību un sniedz savu ieguldījumu veselības nodrošināšanā pasaulē, kā arī sniegs savlaicīgu atbalstu un resursus, lai kopīgi reaģētu uz Covid-19.

Pašlaik nav datu, kas liecinātu par jebkādu ietekmi uz mūsu zāļu lietošanu (piemēram, GLP-1 receptoru agonistiem vai insulīnu), ja cilvēki ar cukura diabētu vai aptaukošanos inficējas ar Covid-19.

Mūsu pacientu veselība un labklājība Covid-19 veselības krīzes laikā ir mums ļoti svarīga.

Mēs esam uzņēmušies atbildību un sniedzam savu ieguldījumu veselības nodrošināšanā pasaulē, kā arī sniegsim savlaicīgu atbalstu un resursus, lai kopīgi reaģētu uz Covid-19.

Tā ir vispārēja informētība par slimībām, un to nedrīkst uzskatīt par medicīnisku palīdzību. Ja Jums rodas COVID- 19 simptomi vai jums ir jautājumi, šaubas vai bažas, Jums jāsazinās ar savu ārstu. Vienmēr ievērojiet vietējo iestāžu ieteikumus.

Sagatavojot bieži uzdotos jautājumus cilvēkiem, kas dzīvo ar diabētu un aptaukošanos, mēs apspriedāmies ar šādiem avotiem:

 • CDC. Cilvēki ar augstu risku gripas komplikācijas. Pieejams: https://www.cdc.gov/flu/highrisk/index.html. Pēdējais pieejams: 2020. gada martā.