Aptaukošanās var šķist vienkārši izskaidrojama. Ja cilvēks uzņem vairāk kaloriju, nekā nepieciešams, viņš pieņemas svarā. Tomēr īstais skaidrojums nav tik vienkāršs. Un tas skar vairāk nekā tikai ķermeņa masu.

Aptaukošanās ir sarežģīta hroniska slimība, un ķermeņa masas zaudēšana nav saistīta tikai ar ēšanas ierobežošanu un kustību palielināšanu. Faktiski aptaukošanos var ietekmēt ģenētika, fizioloģija, vide, darbs un izglītība, kā arī tas, kas notiek smadzenēs.

Ir svarīgi izprast šos faktorus, jo aptaukošanās ir saistīta ar citām slimībām, tostarp 2. tipa cukura diabētu, sirds slimību un noteiktiem vēža veidiem. Nemaz nerunājot par aizspriedumiem, kuru dēļ miljoniem cilvēku jācieš katru dienu.

Ar pareizu aprūpi cilvēki ar aptaukošanos var sasniegt ilgstošu ķermeņa masas samazinājumu, kas būtiski izmaina viņu veselību.

Aptaukošanos ietekmē daudzi faktori gan ķermeņa iekšienē,  gan ārpus tā. Cilvēks varētu piedzimt ar tieksmi uz palielinātu ķermeņa masu. Tāpat kā kāds piedzimst ar konkrētu acu krāsu.

Pastāv arī fizioloģiskais aspekts. Kad cilvēks ēd, hormonālie signāli no kuņģa un zarnām tiek pārvērsti izsalkuma mazināšanas un sāta sajūtās. Tas kontrolē uztura  uzņemšanu.

Ķermeņa masas zaudēšanas laikā hormonu līmenis var mainīties, mēģinot atgūt zaudēto. Pētījumi liecina, ka līdz ar to tikai aptuveni viena trešdaļa cilvēku veiksmīgi saglabā savu zaudēto ķermeņa masu.

Ķermeņa masas pieaugumu var izraisīt dažādi aspekti — cilvēka vispārējā labklājība, vide un dzīvesveids. Arī cilvēka dzīves vieta un kultūra var ietekmēt risku saslimt ar aptaukošanos.

Tāpēc, lai gan daudzi cilvēki ar aptaukošanos uzskata, ka viņiem vajadzētu varēt pašiem tikt galā ar savu svaru, tas nav tik vienkārši.

Lai izprastu aptaukošanos, mums ir jāsaprot, kas notiek mūsu smadzenēs. Šķiet, ka mūsu ķermenis instinktīvi uzņem papildu kalorijas, iespējams, tāpēc, ka tūkstošiem gadu tas bija galvenais izdzīvošanas mehānisms.

Tāpēc cilvēkiem ar aptaukošanos ir grūti zaudēt ķermeņa masu. Viņu ķermenis ir ieprogrammēts, lai atgrieztos pie sākotnējā svara. Tas darbojas tā, it kā viņu smadzenēs būtu slēdzis, kas koriģē enerģijas patēriņu, lai atgūtu zaudētos kilogramus.

Mēs cenšamies noteikt, kur tieši smadzenēs varētu būt šāds slēdzis, kā arī izpētīt, vai mēs to varam ietekmēt ar zālēm. Lai kādu dienu mēs varētu palīdzēt cilvēkiem ar aptaukošanos "ieprogrammēt" viņu svaru uz jaunu un veselīgāku sākumpunktu.

Ja mums tas izdotos, mēs varētu palīdzēt miljoniem cilvēku ar aptaukošanos.

Mūsu mērķis ir būt par vienu no vadošajiem spēkiem zinātnē, kas cīnās ar aptaukošanās problēmu.

Mēs pievēršam lielu uzmanību dabiskajam hormonam GLP-1. Mēs arvien vairāk atklājam, kāda loma ir šim dabiski sastopamajam  hormonam veiksmīgas ķermeņa masas samazināšanā. Piemēram, kad cilvēks ir paēdis, GLP-1 molekulas viņa organismā ietekmē izsalkuma sajūtu.

Vairākus gadus mūsu zinātnieki ir pētījuši, kā var izmantot sintētiskās GLP-1 molekulas, lai nomāktu apetīti vai palielinātu enerģijas patēriņu. Un mēs turpināsim pārbaudīt, kā GLP-1 var stimulēt ilgstošu ķermeņa masas samazinājumu.

Pašlaik mēs veicam izpēti šādās  jomās:

  • Ķermeņa masas samazināšana par 20%
  • Kardiovaskulārie ieguvumi