1. tipa cukura diabēts ir slimība, kas ietekmē organisma spēju ar uzturu uzņemto glikozi pārvērst enerģijā. Vairumā gadījumu 1. tipa cukura diabēts attīstās agrīnā vecumā un bieži tiek diagnosticēts bērnībā.

1. tipa cukura diabēta gadījumā raksturīgs absolūts insulīna trūkums un aizkuņģa dziedzeris insulīnu neražo. Bez insulīna injekcijām cilvēki ar 1. tipa cukura diabētu nespēs izdzīvot.

Balstoties uz gandrīz 100 gadu pieredzi, atklājot un ražojot medikamentus cilvēkiem ar cukura diabētu, mūsu zinātnieki veic pētījumus, lai samazinātu insulīna injekciju skaitu, kas nepieciešams labai glikēmijas kontrolei un zema glikozes līmeņa asinīs (hipoglikēmijas) epizožu novēršanai.

Mūsu mērķis ir izārstēt 1. tipa cukura diabētu. Mēs turpinām pētījumus par reģeneratīvo medicīnu, piemēram, cilmes šūnu terapiju, ko kādudien varētu izmantot kā 1. tipa cukura diabēta ārstēšanu.

Pareiza glikozes līmeņa uzturēšana asinīs palīdz aizsargāt orgānus no bojājumiem. Tas arī aizsargā cilvēkus ar 1. tipa cukura diabētu no hipoglikēmijas. 

Insulīna terapijas mērķis ir pēc iespējas tuvināties dabiskai insulīna atbildes reakcijai kā cilvēkiem bez diabēta. Tas var palīdzēt cilvēkiem ar 1. tipa cukura diabētu saglabāt mērķa glikozes līmeni asinīs.

Jo vairāk insulīna terapija atbilst organisma dabiskajai reakcijai, jo labāk tā līdzsvaro glikozes līmeni asinīs.

Insulīna terapija ir ievērojami attīstījusies, un ar katru jaunu atklājumu mēs tuvojamies dabiskajai insulīna reakcijai. Vissvarīgākais ir tas, ka šie atklājumi ir palīdzējuši cilvēkiem ar 1. tipa cukura diabētu pārvarēt vairākas neērtības, kas rodas ārstējot un dzīvojot ar šo slimību.

Viena no mūsu lielajām ambīcijām ir attīstīt tā dēvētos “viedos insulīnus”, kas novērsīs hipoglikēmijas gadījumus. Tas būtu nākamais ievērojamais sasniegums 1.  tipa cukura diabēta ārstēšanā. Šādas ambīcija ir daudziem mūsu partneriem diabēta izpētē un mēs cieši sadarbojamies, lai sasniegtu šo mērķi — novērstu hipoglikēmiju.

Kopā ar vadošajām pētniecības universitātēm visā pasaulē mēs esam spējuši pārveidot cilmes šūnas par glikozes jūtīgām, insulīnu izdalošām beta šūnām, gluži tāpat kā tās, kuras ražo vesela cilvēka aizkuņģa dziedzerī. Pētījumos ar dzīvniekiem šīs pārveidotās cilmes šūnas veiksmīgi izārstēja peles ar 1. tipa cukura diabētu.

Mēs esam spēruši nozīmīgus soļus uz priekšu un turpinām strādāt pie šīs problēmas. Par laimi, mēs neesam vieni. Mums ir stabila sadarbība zinātniskajā cilmes šūnu pētnieku vidē, un ar katru dienu tā kļūst stiprāka.

Jautājums ir tikai par to, kad šī sadarbība ļaus izārstēt miljoniem cilvēku, kas dzīvo ar 1. tipa cukura diabētu.

Insulīna terapijai ir jābūt pēc iespējas vienkāršākai, un tā ir vienmēr bijusi mūsu filozofija. No labākas ārstēšanas līdz digitālajiem risinājumiem — mēs cenšamies atvieglot hronisku slimību slogu un apmierināt to miljoniem cilvēku dažādās vajadzības, kuri dzīvo ar 1. tipa cukura diabētu. Šobrīd mēs veicam izpēti par 1. tipa cukura diabētu šādās jomās:

  • Uz glikozi reaģējoši insulīni 
  • Savietojamās insulīna ievades ierīces
  • Cilmes šūnu terapija

Apvienojot hronisko slimību pacientu vajadzības ar mūsu zinātnisko kompetenci un inženiertehniskajām prasmēm, mēs varam turpināt atklāt un izstrādāt inovatīvus insulīnus un ievades sistēmas.