Kāpēc tik daudziem cilvēkiem trūkst piekļuves veselības aprūpei?

 

Miljoniem cilvēku ar cukura diabētu un retām asins slimībām nevar saņemt zāles, lai glābtu savu dzīvību. Dažkārt zāles ir pārāk dārgas vai jādodas garā ceļā, lai nokļūtu pie ārsta vai saņemtu recepti.

Ekstremālās situācijās nav iespēja apmeklēt ārstu, veselības aprūpes iestādi vai aptiekā nav pieejamas zāles.

Skaudrā realitāte ir tāda, ka tikai daļa pacientu šobrīd tiek ārstēti, — mums šī problēma ir jānovērš, lai cilvēkiem būtu pieejama piekļuve zālēm, ko mēs ražojam, kā arī būtu iespēja saņemt nepieciešamo aprūpi.

Šķēršļi ir sarežģīti un atšķirīgi dažādās valstīs, bet no pieredzes zinām, ka pārmaiņas ir iespējamas.

Mūsu mērķis ir nodrošināt piekļuvi pieejamajām zālēm maksimāli daudz cilvēkiem ar cukura diabētu, retām asins slimībām un retiem endokrīnās sistēmas darbības traucējumiem, risinot dažāda līmeņa pieejamības problēmas.

Lai gan sabiedrības veselības dati par bērniem ar 1. tipa cukura diabētu ir ierobežoti, nepanesamā patiesība ir tāda, ka daudzās pasaules nabadzīgākajās valstīs tikai nedaudzi dzīvo pietiekami ilgi, lai tiktu reģistrēti.

Mūsu programma “Changing Diabetes® in Children” nodrošina aprūpi un dzīvību glābjošo insulīnu bērniem ar 1. tipa cukura diabētu 208 klīnikās 14 valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem. Šobrīd programma nodrošina medicīnisko aprūpi, insulīnu un piegādi vairāk nekā 26 000 bērnu. Mums ir mērķis nākotnē paplašināt programmu, lai līdz 2030. gadam sasniegtu 100 000 bērnu.

Iepriekš redzamajā videoklipā varat skatīt ar 1. tipa cukura diabētu slimo superzvaigzni  Bilguisu no Gvinejas. Bilguisa ir viena no jaunās paaudzes bērniem un jauniešiem Gvinejā, kam ir 1. tipa cukura diabēts. Ar programmas “Changing Diabetes® in Children” bērnu klīnikas ārstu un medmāsu atbalstu šobrīd viņa ir cerību pilna kopienas līdere, kas spēj labi pārvaldīt savu cukura diabētu, kā arī virzīt un iedvesmot savus vienaudžus.

Valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem mēs pievēršam īpašu uzmanību cilvēkiem ar cukura diabētu. Vairāk nekā divās trešdaļās valstu, kurās darbojamies, esam izveidojuši pieejamības un piekļuves programmas, lai palīdzētu pacientiem, kam tas nepieciešams.

Šīs programmas darbojas, sniedzot atbildes uz tādiem sarežģītiem jautājumiem kā:

  • Kā mēs mudinām vairāk pacientu iesaistīties pieejamības programmās?
  • Kā mēs izstrādājam insulīna preparātus, kuriem nav nepieciešama dzesēšana pārvadāšanas laikā?
  • Kā mēs varam vienkāršot zāļu piegādes ķēdes, lai samazinātu cenu?

 

Mēs strādājam pie šiem jautājumiem ar stingru apņemšanos padarīt insulīnu pieejamu visiem. Lasiet tālāk un uzziniet vairāk par mūsu apņemšanos nodrošināt pieejamu ārstēšanu un piekļuvi cukura diabēta aprūpei.

Ar mūsu Uzveikt cukura diabētu stratēģiju mēs pazeminām cenas valstīm ar zemiem un vidējiem ienākumiem un tajā pašā laikā strādājam, lai paplašinātu pieejamības programmas ASV un citur pasaulē.

Pieejams insulīns valstīs ar zemiem un vidējiem ienākumiem

2001. gadā mēs ieviesām inovatīvu politiku, lai samazinātu cilvēku insulīna izmaksas tiem, kam ir visierobežotākie resursi. Šobrīd mūsu politika aptver kopumā 76 valstis, kurās dzīvo trešdaļa pasaules cukura diabēta slimnieku, kā arī atsevišķas humānās palīdzības organizācijas.     

Daļa no Novo Nordisk ieguldījuma aprūpes pieejamības veicināšanai ir mūsu ilgtermiņa finansiālās saistības ar Pasaules Diabēta fondu.

Uzņēmums Novo Nordisk izveidoja Pasaules Diabēta fondu 2002. gadā kā neatkarīgu fondu, kurš darbojas ar mērķi nodrošināt diabēta profilaksi un ārstēšanu jaunattīstības valstīs. Fonds atbalsta ilgtspējīgu partnerību un darbojas kā katalizators, lai palīdzētu citiem darīt vairāk.

 

Uzziniet vairāk par Pasaules Diabēta fondu (angļu valodā).

Ir valstis, kurās cilvēkiem, kuri slimo ar hemofiliju, nav atļauts uzglabāt savas hemofilijas zāles mājās. Piemēram, Covid-19 krīzes laikā pacienti nevarēja apmeklēt slimnīcas, lai saņemtu ārstēšanu.

Kad cilvēki ar retām asins slimībām saskaras ar šādām situācijām, mēs sadarbojamies ar vietējām veselības aprūpes iestādēm un partnerorganizācijām, lai sniegtu finansiālu atbalstu zāļu piegādei un ārstēšanai mājās.

Lai nodrošinātu skaidrību un pārredzamību, mūsu atbalsta pakalpojumu iniciatīvas saistībā ar pacientu apmācību, zāļu piegādi un glabāšanu tiek izstrādātas sadarbībā ar politikas veidotājiem.

Uzziniet vairāk par mūsu fondu, kas palīdz cilvēkiem ar hemofiliju uzlabot piekļuvi aprūpei.

Novo Nordisk Hemofilijas fonds ir bezpeļņas organizācija, kas piešķir dotācijas ar mērķi uzlabot piekļuvi aprūpei cilvēkiem ar hemofiliju un retiem asinsreces traucējumiem jaunattīstības un jaunajās valstīs.

Hemofilija ir iedzimta asinsreces slimība, kas skar vienu no 10 000 cilvēkiem. Trīs no četriem cilvēkiem ar hemofiliju dzīvo jaunattīstības valstīs, tāpēc ir steidzama nepieciešamība nodrošināt viņiem diagnostiku un atbilstošu aprūpi.

Uzziniet vairāk par Novo Nordisk Hemofilijas fondu (angļu valodā).